Gabriela Tomik o gospodarce wodnej (wywiad)Drukuj

  • Apis
  • 10.02.2013 10:31:23
  • 1479 czytań
Gabriela Tomik o gospodarce wodnej (wywiad)Rzeka, która żyje, jest złożonym organizmem. Wraz ze zbiornikami retencyjnymi, wodami powierzchniowymi, wodami podskórnymi, zasilana dopływami innych rzek i wodami lokalnych rowów melioracyjnych stanowi swoisty żywy system, który powinien być oparty na racjonalnej gospodarce wodnej. Złożoność systemu świadczy o jego wrażliwości na bodźce zewnętrzne. Procesy zachodzące wewnątrz systemu zawsze odnoszą się do całości organizmu jakim jest rzeka. Z tej pozycji, chciałabym rozmawiać o racjonalnej gospodarce wodnej, aby mieć na uwadze, iż każda nieodpowiedzialna ingerencja w system jak i też każde zaniechanie działania (choćby odcinkowego), powoduje szkody niewspółmiernie wysokie do działania.

Konferencja "Gospodarka wodna wczoraj, dziś, jutro"Drukuj

  • Apis
  • 08.02.2013 01:00:00
  • 2542 czytań
Konferencja "Gospodarka wodna wczoraj, dziś, jutro"W dniu 7.02.2013 w siedzibie Urzędu Miasta Kędzierzyn ? Koźle odbyła się konferencja przedstawicieli środowisk naukowych, zawodowych, turystycznych i służb związanych z Odrą na płaszczyźnie ratownictwa, ochrony przeciwpowodziowej oraz reprezentantów organizacji związkowych, samorządu terytorialnego i biura poselskiego poseł Kolendy-Łabuś. Z powodu obowiązków nie dotarł Prezydent Miasta. Zabrakło też przedstawicieli przemysłu stoczniowego.

Konferencja maiła na celu wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie dalszego sposobu gospodarowania wodami powierzchniowymi w kontekście przygotowywanej reformy gospodarki wodnej.