Protest przeciw likwidacji Urzędów Żeglugi ŚródlądowejDrukuj

Protest przeciw likwidacji Urzędów Żeglugi ŚródlądowejWszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie obecny rząd "dopchnie kolanem" fatalny projekt reformy gospodarki wodnej autorstwa Pana Gawłowskiego, w myśl którego wbity zostanie ostatni gwóźdź do trumny polskiej żeglugi śródlądowej. Po całkowitym zdewastowaniu dróg wodnych w Polsce nastąpi teraz likwidacja Urzędów Żeglugi Śródlądowej - jedynej instytucji niezależnej od Ministra Środowiska (któremu powierzono dbałość o drogi wodne), zapewniającej bezpieczeństwo żeglugi i - co najważniejsze - kontrolę parametrów dróg wodnych stosownie do ich klasy, odpowiedniego oznakowania, wyposażenia śluz, portów i przystani.

Gawłowski chce koniecznie wejść w buty innego ministra, gdyż Urzędy Żeglugi Śródlądowej podlegają resortowi transportu i nie maja nic wspólnego z gospodarką wodną. W ten sposób nikt i nic nie stanie Gawłowskiemu na przeszkodzie, aby część wód powierzchniowych sprzedać w prywatne ręce (jak Osobowice we Wrocławiu) a resztę obłożyć takimi opłatami, że nie tylko żegluga ale i elektrownie wodne, rybactwo śródlądowe, zakłady korzystające z wody do celów technologicznych padną na przysłowiowy pysk. Takie sprzątanie przed wyprzedażą...

Kto chce przyłączyć się do protestu, który składamy na ręce Pani Premier - niech pobierze wzór pisma http://www.radakapitanow.pl/doc/Premier ws UZS.doc (ew. dokona poprawek własnych) i wyśle na adres Kancelarii Premiera.

kpt. ż.ś. Andrzej Podgórski
rzecznik Rady Kapitanów
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?