Prezydent Miloš Zeman o drogach wodnych - wywiadDrukuj

Prezydent Miloš Zeman o drogach wodnych - wywiadNależę do osób, którzy pozwolą się przekonać argumentami. Kiedyś pytałem: ?Do czego nam jest potrzebny kanał Dunaj-Odra i już nie mówiąc o Łabie, kiedy mamy autostradę D47 i mamy korytarz kolejowy w tej samej osi? Zaiste ten kanał nie będzie w pełni wykorzystany!?.

Po trzech latach doszedłem do przeciwnego zdania, bo - jak mówił Winston Churchill - ?Tylko idiota nie zmienia swojego zdania?. Twierdzę, że polityk powinien mieć wizję, ta wizja ma być długoterminowa, ma być udokumentowana poważnymi argumentami i że długoterminowa wizja nie jest na jedną kadencję wyborczą. Państwo z kryzysu wyprowadzą inwestycje a nie konsumpcja. Jeden z laureatów Nagrody Nobla z ekonomii wyraźnie powiedział: ?Z kryzysu musimy się wydostać inwestycjami?.

Wywiad z Milošem Zemanem, prezydentem elektem Republiki Czeskiej, przeprowadzony jeszcze przed wyborami prezydenckimi w styczniu 2013 dla czasopisma ?Vodní cesty? nr 4/2012.

W spotkaniu w kancelarii Miloša Zemana, na ul. Loretańskiej w Pradze rozmowę w imieniu redakcji ?Vodní cesty? przeprowadzili panowie Josef Podzimek, Petr Forman i Tomáš Kolařík. Wywiad w polskim tłumaczeniu Józefa Toboli w całości dostępny jest na stronie www.zegluga.wroclaw.pl.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?