Śluza Włocławek zamknięta na ponad rok?!Drukuj

Śluza Włocławek zamknięta na ponad rok?!RZGW w Warszawie wystosował komunikat nawigacyjny nr 40/2013 w którym stwierdza, że z powodu rozpoczęcia II etapu remontu stopnia Włocławek śluza żeglugowa zostanie zamknięta od dnia 1.12.2013 do dnia 31.03.2015. W świetle ostatnich informacji Dziennika Bałtyckiego o powołaniu zespołu ds żeglowności Wisły komunikat zarządcy dróg wodnych z Warszawy to celnie wymierzony kopniak akcji "Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle".

Najdotkliwiej jednak taką decyzję odczują armatorzy, którzy już mają podpisane z kontrahentami kontrakty na transport, toteż nie dziwi ich oburzenie. Jak informuje prezes Związku Polskich Armatorów Śródlądowych Zbigniew Garbień arogancja administratora drogi wodnej dotknie co najmniej kilkunastu podmiotów realizujących przewozy na Wiśle.

Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej wystosuje w najbliższym czasie stanowczy protest przeciwko zamykaniu komory śluzy Włocławek na tak długi okres tym bardziej, że przecież śluza była już w tym roku zamknięta na 3 miesiące i została wyremontowana (inwestycja ma status zrealizowanej http://www.moris-sport.pl/node/149). Rada będzie domagać się takiego skoncentrowania sił i środków aby przerwa w możliwości uprawiania żeglugi zawodowej była jak najkrótsza a zagwarantowana przez państwo swoboda działalności gospodarczej nie była przez Ministerstw Środowiska i jej agendy (czyli KZGW i RZGW) traktowana jak pusty frazes.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?