Solidarni z CzechamiDrukuj

Solidarni z CzechamiW związku z powodzią w Czechach Rada Kapitanów wystosowała pismo do prezydenta Republiki Czeskiej z wyrazami solidarności i wsparcia w trudnym czasie żywiołowej klęski. Treść publikujemy poniżej.

Kędzierzyn-Koźle, dnia 4-06-2013r

Prezydent Republiki Czeskiej
Pan Miloš Zeman


Doświadczeni podczas odrzańskich powodzi w latach 1997-2012 zdajemy sobie doskonale sprawę z rozmiarów tragedii, która dotyka naszych sąsiadów ? naród czeski ? w ostatnich dniach. Katastrofalne deszcze spowodowały gwałtowny przybór wód na większości obszaru Republiki Czeskiej. Powiększa się bilans strat materialnych, są też ofiary śmiertelne.

W tych ciężkich dniach chcemy wyrazić nasze współczucie z powodu przeżywanej grozy oraz zapewnić o naszym moralnym i duchowym wsparciu w zmaganiu się z żywiołem. Mamy nadzieję, że nie powiększy się już rozmiar szkód spowodowanych przez powódź na Łabie i Wełtawie a czeski naród szybko otrząśnie się po kataklizmie.

Solidaryzujemy się z wszystkimi środowiskami i organizacjami zaangażowanymi w ratowanie ludzi i mienia. Szczególne wsparcie wyrażamy dla ratujących stolicę dziedzictwa kulturowego narodu czeskiego, jakim jest Praga.

Chcemy zapewnić o naszej solidarności i gotowości do pomocy w miarę naszych możliwości. Wyrażamy nadzieję, że w przyszłości obydwa nasze kraje połączą siły w tworzeniu systemowych i infrastrukturalnych rozwiązań dla naszych rzek, zapobiegając skutkom klęsk żywiołowych w Sudetach i wezbraniom powodziowym w dorzeczu Łaby i Odry.

Składamy na ręce Pana Prezydenta wyrazy szczerego żalu tym wszystkim, którzy w powodzi stracili swoich bliskich, swoje domy, miejsca pracy i dorobek życia.

Przewodniczący Rady Kapitanów
kpt. żegl. śródl. Czesław Szarek

dyr. programowy i rzecznik Rady Kapitanów
kpt. żegl. śródl. Andrzej Podgórski
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?