W urzędzie miasta Kędzierzyn-Koźle o zagrożeniu powodziowymDrukuj

W urzędzie miasta Kędzierzyn-Koźle o zagrożeniu powodziowymW urzędzie miasta odbyło się spotkanie robocze dotyczące zabezpieczeń przeciwpowodziowych i żeglugi śródlądowej, zorganizowane z inicjatywy miejskich radnych. Wzięli w nim udział m.in. Gabriela Tomik, pełnomocnik do spraw współpracy z samorządem terytorialnym w zakresie rozwoju śródlądowych dróg wodnych oraz Czesław Szarek z Rady Kapitanów.

? Mamy dwie luki w systemie obronnym miasta ? wał przy oczyszczalni ścieków i wał Lasaki ? Poborszów, za które odpowiada państwo oraz wał Głubczycka ? Bolesława Chrobrego, za który odpowiada miasto. Niedomknięcie tych odcinków spowoduje kolejne straty, a zalanie oczyszczalni to też milionowe kary dla miasta ? ostrzegał radny Andrzej Kopacki. Budowa trzech brakujących wałów to koszt około 62 mln zł, miasto w różnym stopniu jest zaangażowane w każdą z tych inwestycji.

? Dzisiejsze spotkanie jest przygotowaniem do sesji 28 lutego, na którą zaprosimy opolskich parlamentarzystów, żeby porozmawiać o zabezpieczeniach przeciwpowodziowych miasta i sytuacji kozielskiego portu ? zapowiedział Ireneusz Wiśniewski, przewodniczący rady miasta.

KK-24
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?