W urzędzie miasta Kędzierzyn-Koźle o zagrożeniu powodziowymDrukuj

W urzędzie miasta Kędzierzyn-Koźle o zagrożeniu powodziowymW urzędzie miasta odbyło się spotkanie robocze dotyczące zabezpieczeń przeciwpowodziowych i żeglugi śródlądowej, zorganizowane z inicjatywy miejskich radnych. Wzięli w nim udział m.in. Gabriela Tomik, pełnomocnik do spraw współpracy z samorządem terytorialnym w zakresie rozwoju śródlądowych dróg wodnych oraz Czesław Szarek z Rady Kapitanów.

? Mamy dwie luki w systemie obronnym miasta ? wał przy oczyszczalni ścieków i wał Lasaki ? Poborszów, za które odpowiada państwo oraz wał Głubczycka ? Bolesława Chrobrego, za który odpowiada miasto. Niedomknięcie tych odcinków spowoduje kolejne straty, a zalanie oczyszczalni to też milionowe kary dla miasta ? ostrzegał radny Andrzej Kopacki. Budowa trzech brakujących wałów to koszt około 62 mln zł, miasto w różnym stopniu jest zaangażowane w każdą z tych inwestycji.

? Dzisiejsze spotkanie jest przygotowaniem do sesji 28 lutego, na którą zaprosimy opolskich parlamentarzystów, żeby porozmawiać o zabezpieczeniach przeciwpowodziowych miasta i sytuacji kozielskiego portu ? zapowiedział Ireneusz Wiśniewski, przewodniczący rady miasta.

KK-24
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?