Zmiany w składzie Zarządu Rady KapitanówDrukuj

Zmiany w składzie Zarządu Rady KapitanówJesienią 2018r zakończyła pracę społeczną w zarządzie naszego stowarzyszenia Wiceprezes Gabriela Tomik, członek założyciel i aktywny działacz Zarządu Rady Kapitanów w okresie 2014-2018 - najpierw w roli Sekretarza a następnie wiceprezesa.

Pośród dorobku tego okresu wymienić trzeba zainicjowaną współpracę naszego stowarzyszenia z samorządami gmin nadodrzańskich oraz organizacjami społecznymi, naukowymi i gospodarczymi w obszarze gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej. W tym okresie Rada Kapitanów nawiązała współpracę z przedstawicielami transportu wodnego Czech i Niemiec. Przedstawiciele naszego stowarzyszenia przedstawili wyniki Rejsu Badawczego na forum międzynarodowym "TRANSPORT-2014" w Ostrawie, a następnie - przy współpracy z czeskim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Regionu Morawsko-śląskiego - powstał wspólny projekt "FORUM ODRZANSKIEGO 2015".

Zmiana w Zarządzie odbyła się na wniosek naszej Koleżanki, który został złożony we wrześniu 2018 na ręce Zarządu. Dnia 28 września 2018 r. podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków stowarzyszenia, wybrany został nowy członek Zarządu. Został nim nasz kolega, członek-założyciel stowarzyszenia "Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej", absolwent Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, ks. Marcin Utzig. Ambitne cele, jakie sobie wyznaczyła u progu swojej działalności Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej będziemy teraz realizowali z udziałem nowego składu Zarządu i nowych pomysłów.

Pani Gabrieli Tomik dziękujemy za wieloletnią, wytrwałą pracę społeczną na rzecz naszego stowarzyszenia i mocno trzymamy kciuki za Jej działania na rzecz przyszłości polskiej żeglugi śródlądowej. Mamy nadzieję, że zaowocuje to programami rozwoju dróg wodnych, wyznaczonymi Międzynarodowym Porozumieniem AGN, podpisanym przez Polskę w 2017 r.

Cieszymy się z przyjęcia na siebie obowiązków wice-prezesa Rady Kapitanów przez ks. Marcina Utziga i życzymy nowemu Zarządowi oraz wszystkim Kolegom - członkom naszego stowarzyszenia wszelkiej pomyślności w Nowym, 2019 Roku ? tak w życiu osobistym jak w społecznej działalności na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej i dróg wodnych w Polsce.

Wszystkiego Najlepszego!
Zarząd Rady Kapitanów
Prezes - kpt.ż.ś. Czesław Szarek
Wiceprezes - ks. Marcin Utzig
Członek zarządu - kpt.ż.ś. Radosław Łapa
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?