O żegludze na koniec roku 2018 w Radio OpoleDrukuj

O żegludze na koniec roku 2018 w Radio OpoleW emitowanej w Nowy Rok wieczorem audycji Haliny Nabrdalik "Mój opolski dom", poświęconej podsumowaniu roku 2018 w żegludze śródlądowej swoje stanowisko zaprezentowali przedstawiciele Rady Kapitanów. Wraz z kapitanami Czesławem Szarkiem (prezesem Rady) i Andrzejem Podgórskim (rzecznikiem Rady) w audycji wzięła udział Gabriela Tomik - pełnomocnik ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej ds kontaktów z samorządami.

Odra jako oś województwa opolskiego i jej znaczenie kulturowe, społeczne i gospodarcze była głównym tematem rozważań ale nie ograniczano się jedynie do jej roli w regionie. Gabriela Tomik przedstawiła działania resortu zmierzające do realizacji programu przywrócenia żeglowności głównym polskim rzekom i roli samorządów w tym przedsięwzięciu.

Obaj kapitanowie przybliżyli słuchaczom zalety transportu wodnego, jego rolę w łańcuchu połączeń krajowych i międzynarodowych a także jego ogromny wpływ na konkurencyjność gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy.

Poniżej odtwarzacz audio, którym można się posłużyć aby całej, czterdziestopięciominutowej audycji posłuchać. Zapraszamy.źródło: radio.opole.pl
foto: Janusz Fąfara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?