O żegludze na koniec roku 2018 w Radio OpoleDrukuj

O żegludze na koniec roku 2018 w Radio OpoleW emitowanej w Nowy Rok wieczorem audycji Haliny Nabrdalik "Mój opolski dom", poświęconej podsumowaniu roku 2018 w żegludze śródlądowej swoje stanowisko zaprezentowali przedstawiciele Rady Kapitanów. Wraz z kapitanami Czesławem Szarkiem (prezesem Rady) i Andrzejem Podgórskim (rzecznikiem Rady) w audycji wzięła udział Gabriela Tomik - pełnomocnik ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej ds kontaktów z samorządami.

Odra jako oś województwa opolskiego i jej znaczenie kulturowe, społeczne i gospodarcze była głównym tematem rozważań ale nie ograniczano się jedynie do jej roli w regionie. Gabriela Tomik przedstawiła działania resortu zmierzające do realizacji programu przywrócenia żeglowności głównym polskim rzekom i roli samorządów w tym przedsięwzięciu.

Obaj kapitanowie przybliżyli słuchaczom zalety transportu wodnego, jego rolę w łańcuchu połączeń krajowych i międzynarodowych a także jego ogromny wpływ na konkurencyjność gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy.

Poniżej odtwarzacz audio, którym można się posłużyć aby całej, czterdziestopięciominutowej audycji posłuchać. Zapraszamy.źródło: radio.opole.pl
foto: Janusz Fąfara
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?