VI. posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Rozwoju Dróg WodnychDrukuj

VI. posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Rozwoju Dróg WodnychZaproszenie dla Rady Kapitanów (każdy z naszych członków może wziąć udział) na VI. posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Rozwoju Dróg Wodnych, które odbędzie się 21 listopada w godz. 13.00-15.15 w Senacie RP, w Sali nr 217.

Proponowany program posiedzenia.

1. Otwarcie wystawy ?100 lat Ligii Morskiej i Rzecznej? ? 15 minut.

2. Część I ? 100 lat Ligii Morskiej i Rzecznej ? 60 minut.

a. Organizacja Polski Morskiej i Rzecznej przez Ligę Morską i Rzeczną w latach 1918-1939 - prof. M.M. Drozdowski - Honorowy Członek Ligi Morskiej i Rzecznej;

b. Odrodzenie, likwidacja oraz odbudowa Ligi Morskiej i Rzecznej w latach 1944- 2018 ? Wacław L. Kowalski - wiceprezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej;

c. Rola Ligi Morskiej i Kolonialnej (i Rzecznej) w tworzeniu i rozwoju Marynarki Wojennej ? komandor prof. Tomasz Szubrycht ? rektor Akademii Marynarki Wojennej.

3. Część II ? Projekt EMMA (zwiększenie mobilności towarów i logistyki w Regionie Morza Bałtyckiego poprzez wzmocnienie transportu śródlądowego i morskiego oraz promocję nowych międzynarodowych usług żeglugowych) realizowany na Wiśle (MDW E40) ? 40 minut.

a. Projekt EMMA ? jego rola w aktywizacji polskich dróg wodnych ? przedstawiciel programu EMMA.

b. Aktywności Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego ws. wykorzystania potencjału gospodarczego dolnej Wisły na obszarze województwa Kujawsko-Pomorskiego - przedstawiciel województwa kujawsko-pomorskiego.

c. Film z rejsu promocyjno-badawczego Gdańsk ? Warszawa (ok. 8 min.).

d. Studium Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 na odcinku Odra-Wisła ? Stanisław Wroński, pełnomocnik Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego do spraw dróg wodnych.

4. Część III ? Sprawy różne ? 20 minut.

a. Porozumienie Bezpieczne Rzeki - Jakub Stonawski.

b. Sprawy organizacyjne ? Jerzy Wcisła.

5. Poczęstunek

Proszę o potwierdzenie udziału w posiedzeniu (podanie imienia, nazwiska i numeru PESEL) na adres: bss@senat.gov.pl najpóźniej do dnia 19 listopada 2018 roku.

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Rozwoju Dróg Wodnych

(-) senator Jerzy Wcisła
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?