W rządzie mamy proroka! W tym roku powodzi nie będzieDrukuj

W rządzie mamy proroka! W tym roku powodzi nie będzieZbiornik Racibórz Dolny to kluczowy obiekt dla ochrony przeciwpowodziowej doliny Odry i jeden z głównych elementów rządowego "Programu dla Odry 2006". Po katastrofalnej powodzi z roku 1997 w Dorzeczu Odry miał stać się sztandarową inwestycją przeciwpowodziową w Polsce.

Nie dość, że bez przerwy przy tym projekcie majsterkują nieznane krasnale zmieniając "zbiornik retencyjny" w "suchy polder", to po raz kolejny w bliżej nieokreśloną przyszłość oddala się rozpoczęcie jego budowy gdyż Ministerstwo Rozwoju Regionalnego usunęło projekt z listy inwestycji, które miały być w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska komentując swoją decyzję o nie przyznaniu na budowę Zbiornika Racibórz Dolny 330 mln zł dofinansowania z UE powiedziała z rozbrajającą szczerością w piątek 5.04.2013 w Wiadomościach TVP1:

- Za długo trwały prace przygotowawcze i tyle. W tym roku powodzi nie będzie więc myślę, że jeżeli rzeczywiście roboty pójdą szybciej niż prace przygotowawcze to za kilka lat zbiornik będzie gotowy.

Zastanawia nas nie tylko to skąd pani minister ma te prognozy dotyczące nie wystąpienia w tym roku powodzi w Polsce ale głównie fakt, że "prace przygotowawcze" nie był prowadzone przez Kosmitów i chyba należałoby rozliczyć kogo trzeba z czasu ich trwania (z tzw. "ekologami" na czele). No i co jeśli w roku przyszłym i w latach następnych powódź jednak będzie... Powstrzyma ją rzęsami?

Chyba, że w swym "proroczym widzie" dojrzała, iż będzie to już zmartwienie kogoś innego...źródło: naszraciborz.p
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?