Prokuratura umorzyła postępowanie wobec wiceburmistrz TomikDrukuj

Prokuratura umorzyła postępowanie wobec wiceburmistrz TomikPrzypomnijmy, postępowanie prokuratury wobec Gabrieli Tomik dotyczyło podejrzeń o nielegalną działalność kopalni kruszyw we wsi Dębowa oraz urzędników starostwa kędzierzyńsko-kozielskiego, którzy mieli dopuścić się w tej sprawie licznych zaniechań.

Kiedy proceder trwał, w latach 2011?2013, G. Tomik była zastępcą tamtejszego starosty. W 2012 r. prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie, aby w maju 2015 r. je wznowić i postawić zarzuty grupie urzędników. W tej grupie znalazła się G. Tomik, będąca już wówczas wiceburmistrzem Kuźni Raciborskiej. W raciborskich mediach pojawiło się wówczas zdjęcie wiceburmistrz z czarnym paskiem zasłaniającym jej oczy.

Już wtedy pani Tomik tłumaczyła, że badana przez prokuraturę sprawa ma swój początek w 2011 r. kiedy jeszcze nie pracowała w kędzierzyńskim starostwie. Dodała, że do maja 2015 roku nie miała pojęcia, że zamieszanie może dotyczyć również jej samej.

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej, 20 kwietnia, burmistrz Paweł Macha ogłosił, że otrzymał pismo z prokuratury, w którym poinformowano go o umorzeniu postępowania wobec Gabrieli Tomik. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze zapewnienia samej zainteresowanej. Przy okazji poproszono, aby tam gdzie publikowano wymowne zdjęcie wiceburmistrz z paskiem na oczach, zamieszczono odpowiednią informację.

Gabriela Tomik jest również od października ub. roku wice-prezesem Rady Kapitanów. Była nominowana na stanowisko wiceministra ds żeglugi śródlądowej w MGMiŻŚ. W objęciu tego urzędu przeszkodziły jej właśnie domniemane zarzuty prokuratorskie, o czym pisaliśmy tu oraz tu.

nowiny.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?