RADA KAPITANÓW - News
Nawigacja

Kanały RSS
RSS News
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
zegluga

Objęliśmy patronatem
odram

Podziękowanie MGMiŻŚ za wsparcie w drodze do AGN
Podziękowanie MGMiŻŚ za wsparcie w drodze do AGNPrezydent Rzeczypospolitej Polskiej uroczyście ratyfikował akt przystąpienia naszego kraju do Konwencji AGN. W związku z tym faktem Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wystosowało do wszystkich podmiotów zaangażowanych we wspierania resortu na drodze reaktywacji transportu wodnego śródlądowego. Wśród adresatów znalazła się także Rada Kapitanów.

Statutowym celem Stowarzyszenia "Rada Kapitanów" jest działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Polsce poprzez odtworzenie i rozwój sieci dróg wodnych oraz żeglugi śródlądowej jako najbardziej ekologicznej i równoprawnej w stosunku do innych formy transportu
Kapitanowie o AGN (i nie tylko) w Radio Opole
Kapitanowie o AGN (i nie tylko) w Radio OpoleW Radio Opole przedstawiciele Rady Kapitanów udzielili obszernego wywiadu, związanego bezpośrednio z ratyfikowaniem przez Polskę „Europejskiego porozumienia w sprawie głównych śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym” (AGN).

Czy fakt ten wpłynie korzystnie na rozwój dróg wodnych w Polsce a w szczególności w naszym regionie czyli na Odrze? Kapitanowie Czesław Szarek i Andrzej Podgórski wyjaśnili wszelkie wątpliwości oraz przybliżyli słuchaczom korzyści, wynikające z rozwoju dróg wodnych i żeglugi śródlądowej.
Rada Kapitanów gratuluje podpisania AGN
Rada Kapitanów gratuluje podpisania AGNRada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej z radością i nadzieją odnotowała fakt przyjęcia w dniu 14 grudnia 2016r. przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy w sprawie ratyfikacji przez nasz kraj Międzynarodowego Porozumienia AGN. Naszym zdaniem to podstawowy akt tworzenia stabilnych fundamentów dla przyszłości żeglugi śródlądowej w Polsce i włączenia naszych rzek żeglownych w system międzynarodowych dróg wodnych Europy. Dobrze rozwinięta sieć dróg wodnych jest krwiobiegiem gospodarki i stanowi o jej konkurencyjności. Poszerza też możliwości tworzenia miejsc pracy dla nowych pokoleń.
Prezydent podpisał ustawę o ratyfikacji konwencji AGN
Prezydent podpisał ustawę o ratyfikacji konwencji AGNWczoraj Andrzej Duda, prezydent RP podpisał ustawę o ratyfikacji europejskiego porozumienia w sprawie głównych śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym (AGN).

Konwencja AGN zobowiązuje Polskę do dostosowania naszych głównych dróg wodnych do co najmniej IV klasy żeglowności. Klasy niższe nie uprawniają do korzystania ze środków TEN-T (transeuropejskie korytarze transportowe UE). Aby skorzystać z unijnych funduszy TEN-T, nasze główne drogi wodne muszą mieć parametry właśnie IV klasy żeglowności (głębokość tranzytowa na szlaku min. 2,5 m).
Protest Rady Kapitanów w sprawie mostu w Podjuchach
Protest Rady Kapitanów w sprawie mostu w PodjuchachFakt występowania licznych awarii przęsła mostu zwodzonego na km 733,7 Odrzańskiej Drogi Wodnej nosi znamiona zaplanowanego i zawoalowanego wygaszania żeglugi śródlądowej na jedynym w Polsce odcinku międzynarodowej drogi wodnej kl. Vb, która do niedawna należała do sieci TEN-T.

Rzecz idzie o ostatnie w tej klasie przejście żeglugowe od strony śródlądzia do portów morskich Szczecin-Świnoujście, bowiem spośród czterech mostów zwodzonych na Szczecińskim Węźle Wodnym, trzy zostały na stałe zaspawane, obniżając standardy międzynarodowej drogi wodnej do klasy II i III.
Kalendarze wodniackie 2017
Kalendarze wodniackie 201715 grudnia 2016 r. oddamy do Państwa rąk kolejne kalendarze wodniackie na rok 2017. Jak w roku ubiegłym autorami są Janusz Fąfara i Waldemar Danielewicz.

To już dziesiąty rok wydawania wodniackich kalendarzy. Pierwszy nakład na rok 2007 ukazał się pod koniec roku 2006. Dlatego na specjalnej karcie przedstawimy krótkie wspomnienia autorów i wydawcy kalendarzy oraz graficzny podgląd wszystkich wydań.

Jak założyć firmę w Niemczech | Apis | Alhenag | Orsza | Aerografia | DiS | Wierzbnik | TZS | Poczet | PHP-Fusion PL | K&J | Żegluga